terug naar opleidingen


 
Advanced GIS 2
Niveau
HBO
Tijdsduur
5 dagen
 
Lesvorm
Klassikaal
 
Startdatum
Woensdag 23 augustus 2023
 
Plaats
Apeldoorn
 
Tip: Meer informatie over het programma, prijs en inschrijven? Download de brochure!
Startdata en plaatsen
  Apeldoorn
Woensdag 23 augustus 2023
Lesvorm: Klassikaal


Introductie
In deze cursus Advanced GIS 2 ga je dieper in op GIS databases, analyses en statistische bewerkingen waarmee je correlaties van objecten in onze leefomgeving kunt maken.
Na de theorie en praktijk die behandeld is in Advance GIS 1 volgt hier de verdieping. De databases die gekoppeld zijn aan de kaartlagen bieden een goede mogelijkheid om ruimtelijke analyses uit te voeren. Dat kunnen analyses zijn met als basis statistische bewerkingen waarmee correlaties en/ of spreiding van objecten of kenmerken in onze leefomgeving kunnen worden onderzocht. Is er een verband en zo ja, waardoor zou dat verklaard kunnen worden? Dit kan vervolgens worden gebruikt voor ruimtelijke inrichting, maar ook voor het bepalen van een grote verscheidenheid aan commerciƫle doelen op basis van bijvoorbeeld demografische gegevens leeftijd, inkomen, gezinsgrootte etc.. Voor het uitvoeren van onderzoek en het maken van analyses is een goed begrip van Geo Informatie Systemen nodig. Belangrijke kennis en competentie onderdelen komen hiervoor bij dit leerproject aan bod.

Doelgroep

Deze cursus is geschikt voor iedereen met basiskennis van een Geo Informatie Systeem en het softwarepakket QGIS en basiskennis van geografische begrippen, met name op het gebied van cartografie. Daarnaast is deze cursus ook relevant voor de volgende functies: docenten aardrijkskunde, geo informatie medewerkers, landmeters, medewerkers veiligheidsregios, medewerkers gemeenten, provincies en waterschappen.

Leerdoelen

  • Je kunt een structuur opstellen van een complex geo informatiesysteem.
  • Je kent de principes voor het logisch ordenen van mappen met geo data om hierop ruimtelijke analyses te kunnen uitvoeren met geo processing tools.
  • Je kent de basisbegrippen van geo informatie systemen en kunt deze uitleggen.
  • Je bent in staat om een geo informatiesysteem in te richten rekening houdend met de Functionaliteit, Betrouwbaarheid, Beveiliging en Bruikbaarheid eisen.
  • Je bent in staat om tests uit te voeren op resultaten van een ruimtelijke analyse om de kwaliteit en betrouwbaarheid ervan te kunnen beoordelen.

Lesprogramma

De cursus bestaat uit vijf lessen verdeeld over vijf (of vier) dagen. Iedere les duurt drie uur.

  • Dag 1: Ruimtelijke analyse 2 (vector en raster)
  • Dag 2: Remote sensing
  • Dag 3: Ruimtelijke statistiek, WebGIS en services
  • Dag 4: GIS en GPS, DEM's
  • Dag 5: Statistische functies toepassen in een GIS (QGIS)

Benodigdheden

De literatuur is inbegrepen. Mocht u het boek al in uw bezit hebben dan ontvangt u EUR 150,- korting.
Voor deze cursus is een (Windows) laptop een vereiste. U dient deze zelf mee te nemen. Op de laptop moet het mogelijk zijn om virtualisatie software te draaien als VMWare workstation of VirtualBox. Wij zorgen voor het image van de compleet ingerichte virtuele machine.

Benodigde voorkennis

Voorkennis op het niveau van de cursus Basis GIS

Diversen

n.v.t.


Er zijn nog geen ervaringen hierover gedeeld.
   


   


€ 1.325 
  • BTW: Prijs is exclusief BTW
  • Volledigheid prijs: Deze prijs is volledig. Er zijn geen verborgen kosten. *)
  • Annuleren: Kosteloos annuleren tot 4 weken voor de start van de cursus.

Incompany offerte aanvragen

Voertaal
Nederlands
Literatuur
Engels

Aantal plaatsen
12

Looptijd
5 dagen

ECTS (studiepunten)
5
*) Optioneel te verkrijgen door het succesvol afleggen van een toets. De extra kosten hiervoor bedragen € 200,- (excl. BTW)

Afronding
Certificaat van deelname van de ICT Academie Apeldoorn

Trefwoorden (tags)
GIS

Cursuscode
G3-6

Cursusnummer
1235